×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

با تصمیم اعضای شورای عالی کار، حداقل دریافتی یک خانوار کارگری با تعداد۳.۳ نفر در ماه از حدود یک‌میلیون و ۵۰۰هزار تومان به ۲میلیون و ۲۰هزار تومان افزایش یافت، بر این اساس پایه حقوق کارگران در سال ۹۸ حدود ۴۰۰هزار تومان بیشتر شد.

به گزارش پایگاه خبری خزرنگار نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار بعد از نشستی چندساعته که از عصر ۲۷ اسفند ماه ۹۷ آغاز شد، تصمیم به افزایش حداقل دستمزد کارگران از یک‌میلیون و ۱۱۴هزار تومان سال گذشته به یک‌میلیون و ۵۱۶هزار و ۱۰۰ تومان در سال ۹۸ گرفتند.

با توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار حداقل دستمزد سال آینده کارگران با افزایش حدود ۳۶٫۵درصدی به یک‌میلیون و ۵۱۶هزار و ۱۰۰ تومان رسید.

همچنین در این نشست حق اولاد به‌ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال به ۱۵۱هزار و ۶۰۰ تومان، حق مسکن ۱۰۰هزار تومان، حق بن کارگری ۱۹۰هزار تومان و پایه سنوات نیز ۷۰هزار تومان شد.

با این حساب، حداقل دریافتی یک کارگری با تعداد ۳٫۳ نفر در ماه از حدود یک‌میلیون و ۵۰۰هزار تومان به ۲میلیون و ۲۰هزار تومان افزایش یافت، بر این اساس پایه حقوق کارگران در سال ۹۸ حدود ۴۰۰هزار تومان بیشتر شد.در جلسه اول بهمن ماه ۹۷شورای عالی کار، با تصویب اعضای شورای عالی کار، حق مسکن کارگران با افزایش ۶۰هزار تومانی از ۴۰هزار تومان به ۱۰۰هزار تومان افزایش یافت.درصورت تصویب نهایی آن در هیأت دولت،  از فروردین ماه سال۹۸ حق مسکن در فیش‌های حقوقی همه کارگران مشمول قانون کار۱۰۰ هزار تومان منظور خواهد شد.

حداقل دستمزد روزانه کارگران ۵۰۵٫۶۲۷ ریال
حداقل دستمزد ماهیانه ۱۵٫۱۶۸۸۲۲ ریال
حق اولاد یک فرزند ۱٫۵۱۶٫۸۸۲ ریال
حق اولاد دو فرزند ۳٫۰۳۳٫۷۶۴ ریال
پایه سنواتی ۷۰۰٫۰۰۰ ریال (به‌شرط داشتن یک سال سابقه)
حق مسکن ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
بن کارگری ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ریال

*جزئیات سایر سطوح مزدی

دستمزد کارگران دارای «سایر سطوح مزدی» که حقوق پایه آنها در سال جاری بیش از یک‌میلیون و ۱۱۱هزار و ۲۶۰ تومان بود به‌صورت ترکیبی از درصد و رقم ریالی ثابت تعیین شد.

به این ترتیب دستمزد سایر سطوح مزدی نسبت به حقوق پایه سال جاری ۱۳درصد به‌اضافه دومیلیون و ۶۱۱هزار و ۴۸۲ ریال افزایش یافت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد