×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

مقرری بیمه بیکاری بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی از امروز به حساب افراد مشمول پرداخت می‌شود.Image result for ‫بیمه بیکاری‬‎

به گزارش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پایگاه خبری خزرنگار، بیمه بیکاری به بیمه‌شدگانی تعلق می‌گیرد که به علت بروز حوادث غیرمترقبه مانند سیل، جنگ، زلزله و آتش‌سوزی بی‌کار شدند و برای دریافت مقرری بیمه بی‌کاری نیاز به داشتن سابقه پرداخت بیمه برای مدت زمان خاص ندارند و حتی اگر در روز اول کار در اثر این حوادث بی‌کار شوند، با رعایت سایر شرایط مقرر می‌توانند مقرری بیمه بی‌کاری دریافت کنند.

فرد بی‌کار از نظر قانون بیمه بیکاری، بیمه‌شده‌ای است که بدون میل و اراده خود بی‌کار شده باشد و همچنین بیمه‌شدگانی که به علت حوادث غیرمترقبه مانند سیل‌، زلزله، جنگ و آتش‌سوزی بی‌کار شوند می‌توانند از مقررات این قانون استفاده کنند.

بیمه‌شده بی‌کار برای دریافت مقرری بیمه بی‌کاری در شرایط عادی باید حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ بی‌کاری موضوع را به واحد تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذی‌ربط اطلاع دهد و آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی خود یا کار مشابه اعلام کند.

بر اساس قانون بیمه‌شدگانی دریافت مقرری بیمه بی‌کاری دریافت می‌کنند که مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی باشند، تبعه کشورهای خارجی نباشند، مستمری‌بگیر، بازنشسته و یا ازکارافتاده کلی نباشند. دارای حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه باشند و در زمره صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه‌شدگان اختیاری نباشند.

بر اساس اعلام محمدحسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای سال گذشته پرداخت مقرری بیمه بی‌کاری از پانزدهم تا هجدهم هر ماه است و پرداختی‌های این ماه برای مقرری‌بگیرانی که از بانک رفاه حقوق می‌گیرند، از امروز واریز می‌شود و مقرری‌بگیرانی که از سایر بانک‌ها مقرری خود را دریافت می‌کنند تا ظهر امروز پرداخت خواهد شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد