×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

استاندار گیلان : باید با اقدامی عمومی و فرهنگی برای یافتن جایگاه واقعی بیمه و برداشتن نقش اضافه از دولت تلاش کنیم تا در ادامه این رویکرد زمینه فعالیت مطلوب تر دولت در بخش های اساسی تقویت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ روز گذشته دکتر مصطفی سالاری با مدیرعامل بیمه دانا دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار استاندار گیلان با اشاره به نقش بیمه ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور اظهار داشت: در سراسر دنیا پرداخت خسارت در سوانح و حوادث غیرمترقبه بر عهده شرکت های بیمه است اما متاسفانه در کشور ما این پرداخت ها از سوی دولت صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه گاهآ با توجه به محدودیت های بودجه ای در خسارت های گسترده  نارضایتی هایی از سوی مردم بروز می کند ،افزود: می توان پرداخت خسارت ناشی از حوادث را به بیمه ها واگذار کرد و در مقابل بخشی از وجوهی را که دولت به منظور جبران خسارت در کل سال صرف می کند را به بیمه کردن تاسیسات و دارایی ها اختصاص داد.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: این اقدام می تواند در کاهش مسئولیت دولت و نیز حمایت از شرکت های بیمه ای با هدف توسعه اقتصادی و اجتماعی  کشور تاثیرگذار باشد.

وی از دیگر مزایای اجرای این سیاست را منطقی نمودن توقعات مردم در پرداخت خسارت ناشی ازسوانح و حوادث غیرمترقبه خواند و افزود: باید با اقدامی عمومی و فرهنگی برای یافتن جایگاه واقعی بیمه و برداشتن نقش اضافه از دولت تلاش کنیم تا در ادامه این رویکرد زمینه فعالیت دولت در بخش های اساسی تقویت شود.

استاندار گیلان از شرکت های بیمه خواست تا با تحلیل ظرفیت های موجود در کشور و توانمندی های بیمه، نسبت به ارائه راهکارهای اجرایی برای پویایی و توسعه کشور اقدام کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد