×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  یکشنبه - ۱۱ خرداد - ۱۳۹۹  
true
false

عضو هیئت مدیره و معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی از پهلوگیری ۶۴ فروند کشتی تجاری در بندر کاسپین از ابتدای فعالیت این بندرگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خزرنگار، امین افقی با اشاره به اهداف ترسیم شده از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی برای تبدیل مجتمع بندری کاسپین به کانون ترانزیت و مبادلات تجاری کشور اظهار داشت: این تعداد کشتی کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز را به کشور وارد و تولیدات داخلی را به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر کرده اند.

وی ، تنوع بخشی در جذب کالا، تأمین کالاهای اساسی و مواد اولیه کشور در کنار افزایش میزان مبادلات تجاری کالا، و صادرات به کشورهای حاشیه خزر را از رویکردهای اساسی سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه بندری و ترانزیتی عنوان کرد.

وی با اشاره به ورود ۴۴ فروند کشتی تجاری به بندر کاسپین از ابتدای امسال تاکنون افزود: ورود کشتی به این بندرگاه طی این مدت نسبت به ۲۰ فروند کشتی پهلو گرفته در سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای یافته است.

افقی ، افزایش میزان ترانزیت کالا در کریدور چین، قزاقستان، ایران که با محوریت این سازمان ایجاد شده، رشد مبادلات تجاری با بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر، ایجاد مزیت های رقابتی در مجتمع بندری کاسپین و طرح های توسعه بازار و بازاریابی اجرا شده از سوی سازمان و  نزدیکی منطقه به بازارهای مصرف داخلی همچون‌ تهران را زمینه ساز استقبال بازرگانان و فعالان تجاری و تولیدی کشور و رشد ترانزیت کالا از این بندرگاه عنوان کرد.

به گفته وی افزایش تنوع محموله های کالایی و مواد اولیه وارداتی از طریق دریای خزر در کنار افزایش میزان(حجمی و وزنی) کالاهای ورودی و خروجی در بندر کاسپین از رویکردهای اساسی سازمان منطقه آزاد انزلی در این مدت بوده، سیاستی که براساس آن موفق به تامین بخشی از مواد اولیه واحدهای تولیدی و کالاهای اساسی مورد نیاز کشور شده است ،  روندی که براساس اهداف ترسیم شده از سوی سازمان، مجتمع بندری کاسپین را تبدیل کانون ترانزیت و مبادلات تجاری کشور خواهد نمود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد