×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  جمعه - ۱۴ بهمن - ۱۴۰۱  
true
false

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با ارائه گزارشی از روند طراحی و برنامه‌ریزی برای پرداخت بسته‌های حمایتی اعضای صندوق از واریز مرحله سوم بسته‌های حمایتی تا قبل از فرارسیدن عید سعید فطر خبر داد و گفت: پیش‌تر مقرر شده بود که واریزی مرحله سوم همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) انجام شود.

به گزارش خزرنگار، سید مجید پوراحمدی در تشریح این خبر گفت: طبق گفتگوهای رسانه‌ای قبلی مقررشده بود تا واریزی بسته حمایتی به اعضای صندوق و دارای هنرکارت در سه مرحله انجام شود که مرحله اول به عنوان واریزی «شب یلدا»، مرحله دوم واریزی به عنوان «شب عید» و مرحله سوم هم به مناسب میلاد امام حسن مجتبی(ع) در ماه مبارک رمضان به حساب هنر کارت هنرمندان واریز خواهد شد و پس از پایان مهلت ثبت نام و تکمیل اطلاعات جاماندگان، واریزی میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیز صورت خواهد گرفت و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته واریزی مرحله سوم تا عید سعید فطر و حتی زودتر از این تاریخ صورت خواهد گرفت.

اعتبار واریزی بسته حمایتی تقریبا آماده است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره دلایل تاخیر در واریزی مرحله سوم واریزی بسته حمایتی ، اظهارداشت: اعتبار این مرحله تقریباً آماده است اما در این مرحله نکته‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه ما پس از واریز مرحله اول حدود ۳ هزار و ۳۳۰ عضو از مجموع ۷۳ هزار نفر دارای هنرکارت داشتیم که از مرحله اول (شب یلدا) به دلیل نقص مدارک یا ثبت نام‌های جدید جا مانده بودند، بنابراین شرایط به گونه‌ای شد که در حین واریز مرحله دوم این مابه‌التفاوت نیز برای این تعداد از جاماندگان شب یلدا انجام گرفت.

تمدید مهلت برای جامانده‌های ثبت نام هنرکارت

وی ادامه داد: در واریزی عید حدود ۷۰ هزار نفر پرداختی به علاوه ۳ هزار و ۳۳۰ نفر جا مانده یلدا واریزی داشتیم. پس از واریز مرحله دوم با در نظر گرفتن شرایطی که به آن اشاره کردم، ما مساله دیگری به نام تکمیل مدارک داشتیم که تصمیم گرفتیم به دلیل ایام تعطیلات نوروز فرصت یک ماهه‌ای را تعیین کنیم که اعضای جا مانده بتوانند نواقص مربوط به تکمیل مدارک در سامانه‌های مرتبط با صندوق اعتباری هنر را انجام دهند.

به گفته پوراحمدی ، این فرآیند هم اکنون و با مهلت سی و یکم فروردین ماه در حال انجام و بارگذاری است و در صورت تأیید مدارک بارگذاری شده و همزمان با مرحله سوم، بسته حمایتی شب عید خود را هم دریافت می‌کنند.

تاکید بر واریز مرحله سوم بسته حمایتی در اسرع وقت

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: تاخیر فقط به جهت تکمیل فرآیند ثبت نام افرادی که دارای نقص پرونده هستند صورت گرفته و به طور حتم پس از پایان مهلت ثبت نام و تکمیل اطلاعات جاماندگان، واریزی میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیز صورت خواهد گرفت. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته واریزی مرحله سوم تا عید سعید فطر و حتی زودتر از این تاریخ صورت خواهد گرفت.

توضیحاتی پیرامون غربالگری و حذف احتمالی برخی از اعضا

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به مباحثی که طی هفته‌های اخیر پیرامون غربالگری و حذف احتمالی برخی از اعضا مطرح شده هم گفت: یکی از بحث‌هایی که در زمان پرداختی بسته‌های حمایتی مورد توجه و بحث قرار گرفته و اتفاقاً جزو برنامه‌های ما در صندوق اعتباری هنر است، نحوه فعالیت اعضای صندوق است. به طور طبیعی در طول نوزده سال گذشته افراد زیادی به عضویت صندوق درآمدند که عده‌ای از آن‌ها متاسفانه از میان ما رفتند و عده‌ای هم بنا به شرایط زمانی به عضویت صندوق درآمدند که درباره نحوه عضویت آنها مسائلی مورد توجه قرار گرفت.

پوراحمدی ادامه داد: در این چارچوب ما با استعلامی که از ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، معاونت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه‌های تخصصی گرفتیم، از بین ۹۰ هزار نفر عضو، حدود ۱۰ هزار نفر را داشتیم که اعلام کردند مورد شناسایی به عنوان هنرمند قرار نگرفتند. در این راستا ما برای اینکه بخواهیم با تایید محکم‌تری تصمیم‌گیری کنیم برای این ۱۰ هزار نفر پیامک فرستادیم تا این افراد هم بیایند و مدارک خود را تکمیل کنند؛ از این تعداد حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مدارک خود را تکمیل کردند و ما هم بلافاصله بسته‌های حمایتی شب عید را به حساب این عزیزان نیز واریز کردیم.

برغم ارسال پیامک عده‌ای برای تکمیل پرونده مراجعه نکردند/واریز برغم نقص پرونده و عدم تایید مدارک

براساس اعلام روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، پوراحمدی، افزود: در این راستا نزدیک به ۲ هزار و ۸۰۰ نفر هم مدارک دیگری را گذاشتند، و چون روزهای آخر سال بود فرصتی برای تایید دقیق نبود اما صندوق این افراد را هم تایید و بسته‌های حمایتی را نیز به حسابشان واریز کرد. اما حدود ۴ هزار و ۲۰۰ نفر کسانی بودند که با وجود پیام‌های ما هیچ گونه مراجعه‌ای برای ارائه مدارک جدید و بارگذاری روی سایت نداشتند. حتی ما اعلام کرده بودیم این عزیزان هر نوع مدارکی از فعالیت خود در طول سال‌های گذشته (پنج سال گذشته) را بارگذاری کنند هم برای ما مورد تایید است. منتها این نفرات هیچ گونه بارگذاری برای تکمیل مدارک نداشتند. با این حال ما پرداختی این افراد را نگه داشتیم تا تکلیفشان مشخص شود.

بیش از ۶ هزار میلیارد ریال مجموع خدمات حمایتی سال ۱۴۰۰

 

مجموع خدمات حمایتی ارائه شده صندوق اعتباری هنر در قالب یارانه تأمین اجتماعی، یارانه بیمه تکمیلی، پرداخت مقرری ماهیانه طرح تکریم و مستمری، پرداخت های ضروری درمان و زندگی، بسته حمایتی معیشتی و پرداخت تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد به هنرمندان کشور در سال ۱۴۰۰ بیش از ۶ هزار میلیارد ریال عنوان شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد