×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  جمعه - ۱۴ بهمن - ۱۴۰۱  
true
false

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اقدامات لازم نسبت به صدور سند در سواحل کشور که عقب نشینی ۶۰ درصدی داشته‌اند در حال انجام است به این ترتیب در آینده نزدیک تمام سواحل دارای اسناد کاداستری می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خزرنگار، حسن بابایی در خصوص سنددار کردن سواحل کشور، اظهارکرد: سنددار کردن سواحل کشور آغاز شده است و اقدامات لازم نسبت به صدور سند در سواحل دریاهای شمال و جنوب که عقب نشینی ۶۰ درصدی داشته‌اند در حال انجام است.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین در خصوص معضل زمین‌های اوقافی، بیان کرد: این عرصه‌ها قابل خرید و فروش نبوده و تنها قابلیت اجاره دارند اما به دلیل‌عدم نظارت لازم متولیان وقف، زمین‌ها مورد دخل و تصرف قرار گرفته و سندسازی شدند.

 

وی بیان کرد: به محض اینکه سازمان اوقاف اسناد و مدارک لازم را ارائه کند اگر سندی هم صادر شده باشد اقدامات لازم جهت ابطال اسناد صورت خواهد گرفت.

 

بابایی در خصوص جزئیات نظام نامه دفاتر ازدواج و طلاق، اظهار کرد: نظام نامه دفاتر ازدواج و طلاق یکی از دستاوردهای دوران تحول و تعالی است که در اردیبهشت ماه به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.

 

وی افزود: ازجمله نوآوری‌هایی که در این نظام نامه وجود دارد این است که تمامی دفاتر ازدواج و طلاق به عنوان یک واحد تلقی می‌شوند و می‌توانند در هر دو حوزه ازدواج و طلاق ورود کنند که این امر باعث تسریع در امور می‌شود.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از راهبردها در دوران تحول و تعالی هوشمندسازی و الکترونیکی شدن است کلیه اقدامات در دفاتر ازدواج و طلاق به صورت الکترونیکی انجام و دفاتر سنتی برچیده خواهد شد.

 

وی در ادامه گفت: ظرف مدت یکسال تمام سردفتران، پرونده‌های سنتی و دفاتر را به صورت الکترونیکی آرشیو و داده آمایی می‌کنند.

 

بابایی در ادامه گفت: با توجه به ارتباطی که بین دفاتر ازدواج و طلاق و بانک‌های اطلاعاتی سازمان ثبت اسناد و املاک وجود دارد صحت اسناد تنظیمی بالا خواهد رفت.

 

وی افزود: طبق ماده ۲۹ نظام نامه دفاتر ازدواج و طلاق این امکان فراهم شده است که دفتر ازدواج و طلاق مختص اهل تشیع با رعایت قوانین و مقررات همچنین موازین فقهی به ثبت اسناد ازدواج و طلاق اهل سنت نیز ورود کنند.

true
true
true
true
  1. arindict

    ما می دانیم که چگونه ثبات مالی خود را افزایش دهیم. http://go.obermatsa.com/0j35

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد