×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  سه شنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۲  
true
false

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت در هفته‌های پیش رو در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد و پیش بینی شده تا نیمه سال ۱۴۰۲ به ثمر برسد.

به گزارش خزرنگار ؛ خلیل بهروزی فر در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به اعتراضات مجلس نسبت به افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت اظهار کرد: افزایش دستمزدها باید متناسب با تورم و افزایش قیمت مایحتاج باشد و این افزایش ۱۰ درصدی تناسبی با شرایط فعلی ندارد لذا دولت لایحه‌ای در همین باره به مجلس ارائه کرده و وارد صحن علنی شد و کلیات آن به تصویب رسید اما مجدداً برگشت خورد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در لایحه دولت، افزایش ۹۰۰ هزار تومانی برای بازنشستگان لشکری و کشوری، ۱۵ درصد افزایش برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و از دهک ۴ تا ۱۰ افزایش ۱۰ درصدی در نظر گرفته شد.

وی افزود: در کمیسیون اجتماعی برای بازنشستگان لشکری و کشوری ۱‌.۵ درصد افزایش حقوق، برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی ۵۰ درصد و یک بند به لایحه دولت اضافه شده که جانبازان و ایثارگران و والدین شهدا تا ۵۰ درصد افزایش داشته باشند.

بهروزی فر با اشاره به طرح ساماندهی کارکنان دولت که قرار است روز یکشنبه هفته آینده بررسی شود، گفت: در صحن مجلس دو فوریت طرح را درخواست کرده‌ایم و در هفته‌های پیش رو در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد و پیش بینی می‌شود تا نیمه سال ۱۴۰۲ به ثمر برسد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه ثبت جهانی ماسوله منوط به ارائه گزارش نماینده یونسکو است، تصریح کرد: این ثبت جهانی برای گیلان و کشور آورده‌های مثبتی در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و کسب و کار دارد.

وی با اشاره به اینکه مطالعات مربوط به ترمیم پل ماکلوان رو به اتمام است، افزود: به زودی میزان اعتبار آن مشخص و به مناقصه گذاشته می‌شود تا قبل از پایان امسال ترمیم شود.

بهروزی فر با بیان اینکه پل قلعه رودخان ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: پیمانکار جدید مشغول کار است و پل خسرو آباد نیز ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عرشه باید ساخته شود که به مناقصه گذاشته شده تا پیمانکار آن انتخاب شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد