×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  سه شنبه - ۱۱ مهر - ۱۴۰۲  
true
false

مدیرکل اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان: هم اکنون ۷۸ پایگاه اورژانس بطور شبانه روزی از طریق امداد هوایی ، زمینی ، موتوری و نیز یک دستگاه اتوبوس آماده خدمت گذاری به مردم است.

به گزارش خزرنگار ؛ دکتر جمشید محمدی در گفت وگویی با خبرنگاران با اشاره به نقش و جایگاه اورژانس در حوزه درمان و کاهش مخاطرات منجر به فوت اظهار کرد: اورژانس فرایندی با ماهیت فوری است که انجام آن یک بازده زمانی طلایی دارد.

وی با بیان اینکه زمان طلایی در اورژانس پیش بیمارستانی ، نقش حیاتی را ایفا می کند ، تصریح کرد: از دست رفتن زمان طلایی می تواند خسارت بسیار سنگینی را به همراه آورد زیرا در اورژانس فوریت های پزشکی معنی و مفهوم فوریت برای نجات جان یک انسان را دارد .

محمدی بر لزوم اجرای اقدام به موقع از سوی مجموعه اورژانس در جهت مدیریت حادثه تاکید و خاطرنشان کرد: مجموعه اورژانس گیلان دارای پرسنل خبره و با مهارتی است که به صورت شبانه روزی از طریق تماس با ۱۱۵ برای خدمت رسانی آماده هستند.

وی افزود: در هر نقطه‌ای از استان گیلان از آستارا تا چابکسر از دورترین تا نزدیک ترین نقطه استان اکیپ‌های اورژانس برای انجام فوریت های پزشکی و کمک های درمانی و فوریتی در محل مورد نظر حضور می یابند و  اقدامات لازم را انجام می دهند.

مدیرکل اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان با برشمردن چگونگی روند درمانی در محل حادثه اضافه کرد: براساس تشخیص کادر اعزامی به محل اقدامات یا خدمات لازم در حد سرپایی و درمان در محل بنا به شرایط فرد مصدوم یا بیمار انجام می شود ویا با تشخیص پزشک مستقر در مرکز شبانه روزی اورژانس تعیین می شود که فرد مصدوم یا بیمار به مراکز درمانی دولتی انتقال داده شود.

دکتر محمدی با اشاره به زمان حضور همکاران اورژانس برای خدمت رسانی ، یادآور شد: در تصادفات جاده ای و شهری ، بیماری های حاد و اورژانسی که مخاطره ای برای شرایط طبیعی افراد محسوب می شود چه در منازل، محل کار یا محل زندگی بر اساس شرح وظایف ، مجموعه همکاران اورژانس حضور پیدا می کنند وبا ارائه خدمات پزشکی، استفاده از تجهیزات ،تزریق سرم و تامین دارو ، انتقال بیماران و مصدومین به مراکز درمانی دولتی و یا خصوصی به صورت رایگان انجام می شود.

وی اورژانس را تنها سازمانی خواند که در قبال انجام خدمات لازم هزینه ای در یافت نمی کند و همه اقدامات آن رایگان است .

 

این مسئول با مهم خواندن اصل نظارت افزود : با استفاده اصل نظارت مجددا عنوان می کنم که همه خدمات اورژانس از صفر تا صد رایگان است و از هم استانی های شریف و هموطنان عزیز در خواست می شود در مورد ، موارد خلاف در یافت وجه ، مراتب را از طریق ۱۱۵ به مرکز فوریتهای پزشکی اطلاع رسانی کنند تا تخلف مورد رسیدگی قرار گرفته و ریشه کن شود.

دکتر جمشید محمدی در مورد توانمندی های اورژانس گیلان گفت: علاوه بر اورژانس آمبولانسی که مجموعه همکاران به صورت زمینی فعال هستند در حال حاضر در استان گیلان موتور آمبولانس در رشت فعال هست و با توجه شرایط ترافیکی شهر رشت در حال حاضر چند دستگاه موتور آمبولانس در این شهر  فعال هست و قبل از رسیدن آمبولانس در محل حضور پیدا می کندو کارهای اولیه را انجام میدهد تا زمان طلایی سپری نشود.

وی اضافه کرد: همچنین بااستفاده از  بالگردها در امداد هوایی که  یکی دیگر از امکانات اورژانس گیلان است با قراردادی که با یگان هوایی منعقد شده است پرسنل در ۲۴ساعت علاوه برانتقال بیمار یا مصدوم نسبت به انتقال عضو برای پیوند هم مشارکت داریم .

مدیرکل اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث گیلان از توان مضاعف مجموعه همکاران اورژانس برای خدمت رسانی در فصل سرما خبر داد و یادآور شد:  ۷۸ پایگاه اورژانس بطور شبانه روزی با آمبولانس و پرسنل از طریق امداد هوایی ، زمینی ،امبولانس موتوری و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس شبانه روزی آماده خدمت گذاری به مردم هستیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد