×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ تیر - ۱۴۰۳  
true
false

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه خیابان سعدی از خیابان های قدیمی رشت محسوب می شود، گفت: با ایجاد و احیای فضاهای تجاری و فرصت های سرمایه گذاری می توان تحرک خوبی در این قسمت از شهر ایجاد کرد.

به گزارش خزرنگار و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت؛ محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت با حضور در جلسه کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای رشت با اشاره به اجرای طرح های هندسی در رشت اظهار کرد: اجرای طرح های هندسی در برخی از نقاط رشت، گلایه هایی را رقم زده که دغدغه بحقی است و باید در اصلاح طرح های هندسی به آن توجه و گلایه های شهروندان در این باره برطرف شود.

وی با تاکید به اینکه باید در تمامی جلسات کارگروه ترافیک شهرداری رشت از سماکچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورا دعوت شود افزود: رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورا به عنوان منتخب مردم رشت باید در این جلسات حق رای داشته باشد و این مسئله به معاونت عمرانی شهرداری رشت ابلاغ شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: یکی از آرزوهای دیرینه مردم، شورا و شهرداری رشت این بوده که وضعیت تالاب عینک ساماندهی شود و به جایگاه واقعی خود در حوزه جذب گردشگر و ایجاد اشتغال و متعاقب آن بهبود وضعیت معیشت شهروندان برسد.

کارگرنیا با اشاره به انجام تملکات در حاشیه تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: در بودجه سال گذشته شهرداری رشت، بابت تملک یک قطعه زمین مجوز و اعتبار لازم در اختیار شهرداری رشت قرار داده شد، اما گویا در شهرداری رشت اراده ای از این بابت وجود ندارد و متاسفانه تا کنون اقدامات مربوط به تملک به نتیجه نرسیده و این مسئله یقینا در انجام سرمایه گذاری مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مالکان قطعات بزرگ اراضی حاشیه تالاب عینک، غالبا جزو شهروندان متمول هستند تصریح کرد: فراخواندن مالکان به سرمایه گذاری در زمین متعلق به خودشان راهکار مناسبی است که میتوان بر روی آن تمرکز کرد و شهرداری می‌تواند با توجه به شرایط هر ملک، پیشنهاد مناسب سرمایه گذاری به مالک ارائه و با این اقدام راهکار اجرایی و فرصت سرمایه گذاری در آن محل ایجاد و زمینه های رشد اقتصادی در آن محل را مهیا کرد.

✔️ احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان سعدی

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به وضعیت پارکینگ های عمومی رشت اشاره کرد و گفت: پیاده راه فرهنگی رشت یکی از نقاط زیبا و گردشگرپذیر این شهر محسوب می شود، اما ساخت آن ناخواسته به روی اقتصاد خیابان سعدی و بازار رشت تاثیر گذاشت و خیابان سعدی که از خیابان های قدیمی رشت محسوب می شود به واسطه کاهش تردد خودروها و کسادی بازار به لحاظ اقتصادی تعطیل شده و کسبه ساکن در آن آسیب اقتصادی فراوانی دیدند.

کارگرنیا با بیان اینکه احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان سعدی علاوه بر کمک به بازآفرینی این قسمت از شهر منجر به فضاسازی مناسب برای استقرار تاکسی ها و اتوبوس های شهری می شود افزود: با احیای فضاهای تجاری و فرصت های سرمایه گذاری می توان تحرک اقتصادی خوبی در این قسمت از شهر ایجاد کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد