×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  سه شنبه - ۱۵ اسفند - ۱۴۰۲  
true
false

مدیرکل بیمه سلامت گیلان: ۳۲ کُد ژِنِریک از دارو‌های این بیماران مانند داپا گلی فلوزین و ترکیب آن با متفورمین، اِمپاگلی فلوزین و ترکیب آن با متفورمین و لینگا گلیپ تین و ترکیب آن با متفورمین تحت پوشش بیمه سلامت گیلان قرار گرفتند.

افزایش داروهای بیماران دیابتی تحت پوشش بیمه سلامت در گیلان

به گزارش خزرنگار ؛ دکتر محمود عاطف راد در گفت‌وگو با سیمای مرکز گیلان با افزایش داروهای تحت پوشش برای حمایت و کاهش دغدغه‌های بیماران دیابتی در حوزه درمان و پرداخت هزینه دارو‌ها، اظهار کرد: ۳۲ کُد ژِنِریک از دارو‌های این بیماران مانند داپا گلی فلوزین و ترکیب آن با متفورمین، اِمپاگلی فلوزین و ترکیب آن با متفورمین و لینگا گلیپ تین و ترکیب آن با متفورمین تحت پوشش بیمه سلامت گیلان قرار گرفتند.

وی با اذعان به اینکه تا پیش از این، این ترکیبات دارویی در داروخانه‌ها به قیمت آزاد به بیماران دیابتی فروخته می‌شد، افزود: در حال حاضر ۷۰ درصد هزینه دارو ، (۲.۵ برابر سهم بیمار) را بیمه سلامت گیلان و بقیه را خود بیمار پرداخت می‌کند.

به گفته مدیرکل بیمه سلامت گیلان، بیماران برای برخورداری از این مزایا، به اداره‌های بیمه سلامت شهرستان خود و یا میز‌های خدمت این اداره کل مراجعه کنند تا اسامی آن‌ها در سامانه الکترونیک بیمه سلامت نشان‌دار شود.

عاطف راد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۳ هزار بیمار دیابتی در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار دارند، بیان کرد: افزایش میزان پوشش و تعهد بیمه سلامت برای خرید انواع انسولین، نوار، سوزن و دستگاه‌های گلکومتر و همچنین درمان عوارض دیابت مانند درگیری چشم از دیگر تلاش‌های بیمه سلامت برای کاهش دغدغه‌های بیماران دیابتی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد