×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرتیتر خبرها

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
false

اولین کاروان راهیان نور بسیج دانشجویی گیلان بسوی سرزمین وحی رهسپار شد.

به گزارش خزرنگار و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان؛ اولین کاروان راهیان نور بسیج دانشجویی با حضور روسای دانشگاهها و مراکز آموزشی گیلان به سوی سرزمین وحی حرکت کرد.

اکبر محمدی پور رئیس سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان در حاشیه بدرقه دانشجویان گفت: سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان جهت ارتقا روحیه معنوی و همگرایی فکری دانشجویان با راه و روش شهدا و بازدید از مناطق عملیاتی جنوب در نظر دارد بالغ بر ۳۰۰۰ دانشجوی پسر و دختر به این مناطق اعزام کند.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد از دانشجویان سفر اولی هستند،افزود: کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان گیلان، در قالب ۱۲ کاروان و نزدیک به ۷۰ دستگاه اتوبوس در سه بازه زمانی ۲۳ الی ۲۷ بهمن و ۲۸ الی ۲ اسفند و همچنین ۱۴ الی ۱۸ اسفند بمدت ۵ روز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام نماید.

محمدی پور تصریح کرد: دانشجویان در این سفر معنوی از یادمان های مدنظر مانند دوکوهه، فکه ، کانال کمیل‌، هویزه ، چذابه ، اروند کنار، معراج شهدا ،شلمچه و همچنین چند یادمان ویژه بسیج دانشجویی از جمله شهید باقری از یادمان های هدف ما می باشد.

رئیس بسیج دانشجویی گیلان، خاطر نشان کرد: طبق برنامه از پیش تعیین شده در بازه اول تعداد ۴۵۰ نفر از دانشجویان به تفکیک ۲۶۰ دانشجوی دختر و ۱۹۰ دانشجوی پسر دانشگاه های آزاد اسلامی رشت، دانشگاه پیام نور رشت به همراه دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی شرق استان و دانشگاه فنی و حرفه ای چمران و دانشگاه معین رشت اعزام خواهند شد.

وی همچنین ادامه داد: در بازه دومین اعزام ، دانشگاه های آزاد اسلامی رودبار، دانشگاه آزاد اسلامی تالش و آستارا به همراه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی منجیل و تالش و آستارا و دانشگاه فرهنگیان اعزام خواهند شد.

این مقام مسئول افزود: در بازه سوم دانشگاه های آزاد اسلامی صومعه سرا و آزاد فومن و دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی صومعه سرا و ماسال و دانشگاه فنی تربیت دبیر صومعه سرا به همراه دانشگاه گیلان و دانشگاه علوم پزشکی اعزام می شوند.

محمدی پور با برشمردن اهداف این سفر معنوی خاطر نشان کرد: از اهداف اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی جنوب علاوه بر ارتقا روحیه معنوی دانشجویان آشنایی دانشجویان به سیره و روش زندگی شهدا و همچنین ترویج آن در حاد جامعه مخصوصا دانشگاه ها باشیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد